Już 7 września odbędzie się organizowana przez Sony impreza PlayStation Meeting, gdzie prawdopodobnie zaprezentowana zostanie nowa konsola PS4 Neo oraz odświeżona wersja kontrolerów PlayStation Move, które mają otrzymać kilka poprawek w związku z premierą gogli PlayStation VR. Tymczasem w ciągu ostatnich dni opublikowanych zostało wiele nowych materiałów przedstawiających gry zapowiedziane na PSVR.

Batman Arkham VR

Warner Bros. opublikował zwiastun Batman: Arkham VR – jednej z gier na wyłączność zmierzających na platformę PlayStation VR. Materiał zrealizowany został w San Diego podczas niedawnego konwentów miłośników komiksu Comic-Con. Na filmie oprócz reakcji uczestników imprezy możemy dostrzec także niepublikowane dotychczas fragmenty z rozgrywki.

Premiera gry Batman: Arkham VR zapowiadana jest na 13 października. Tytuł zadebiutuje tego samego dnia co gogle PSVR i przynajmniej czasowo zostanie ‚exclusivem’ konsoli Sony. Według brytyjskiego PS Store gra została wyceniona na 15,99£. Więcej na temat VR-owego Batmana przeczytacie w tym miejscu.


Resident Evil 7 biohazard VR

Resident Evil 7: Biohazard – tak nazywać się będzie najnowsza część znanej japońskiej serii gier z gatunku survival horror, w którą tym razem zagramy także w wirtualnej rzeczywistości. Pełnoprawny tryb VR dla gry zapowiedziano na gogle PlayStation VR podczas niedawnych targów gier E3.

Póki co docierają do nas wieści, że gra jest zbyt straszna nawet dla pracowników Capcom. Ponadto studio musi uporać się z tzw. chorobą lokomocyjną, która dotknęła części osób mających okazję przetestować tryb VR na targach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Poniżej trzyminutowy zwiastun przedstawiający gameplay RE7 na PS4.

Premiera gry zapowiedziana została na 24 stycznia 2017r.


Star Wars Battlefront VR

W ostatnim czasie gra Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission zmieniła nazwę na jeszcze dłuższą – Star Wars Battlefront Rogue One: X-wing VR Mission. Jest to oczywiście nawiązanie do powstającego filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, który jeszcze w tym roku trafi na ekrany kin.

Niestety o samej grze nadal nie wiemy zbyt wiele poza tym, że będzie najprawdopodobniej pojedynczą misja, więc możemy spodziewać się raczej niewielkiego doświadczenia, zamiast pełnoprawnej gry AAA. Trochę więcej na temat produkcji możemy wyłowić z wywiadu opublikowanego na kanale PlayStation Access. Widać tam także nieliczne fragmenty z rozgrywki.

Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku i otrzymają ją za darmo wszyscy posiadacze gry Battlefront na PS4.


Battlezone VR

Studio Rebellion – twórcy takich hitów jak Sniper Elite czy Aliens vs Predator – opublikowało nowy zwiastun gry Battlezone. Tytuł będzie remakiem klasycznej gry Battlezone, znanej zapewne dobrze posiadaczom jednej z pierwszych konsol popularnych w latach 80-tych, Atari 2600. Futurystycznymi czołgami pojeździmy zarówno na goglach VR dla PS4, lecz także na Oculusie i HTC Vive.

Battlezone w pierwszej kolejności zadebiutuje na goglach PSVR (13 października). Gra została wyceniona na 250 zł.


Until Dawn: Rush of Blood

Until Dawn: Rush of Blood to spin-off horroru/przygodówki Until Dawn, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku na konsoli PS4 i będzie pierwszoosobową strzelanką „na szynach” z elementami wyboru. Bazując wyłącznie na poniższym materiale można powiedzieć, że gra będzie mega-straszna. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć ponieważ horrory to gatunek, który już teraz nawet na słabszych goglach VR prezentuje się niezwykle realistycznie.

Gra będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation VR i zadebiutuje wraz z goglami 13 października. Za produkcje Until Dawn VR odpowiada brytyjskie studio Supermassive Games.


DriveClub VR

Ujawniono szczegóły na temat trybów dostępnych w grze DriveClub VR. Zobaczyliśmy także pierwsze fragmenty z rozgrywki.

Więcej na temat gry przeczytacie w tym miejscu. DriveClub VR zostanie wydany pod koniec roku.


100ft Robot Golf

Niezależne studio No Goblin opublikowało nowy zwiastun jednej z najbardziej niekonwencjonalnych gier zmierzających na gogle PlayStation VR – 100ft Robot Golf.

Czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek myślał o grze w golfa w środowisku miejskim? Być może. A co powiecie na to, że graczami będą ogromne roboty wielkości wieżowca? Gra oprócz ‚typowej’ partyjki w golfa pozwoli również na demolowanie miasta oraz fizyczne pojedynki na kije golfowe z przeciwnikiem.

Jeżeli nadal nie wierzycie, że taki tytuł powstaje spójrzcie na najnowszy trailer opublikowany przez No Goblin.

Premiera 100ft Robot Golf zapowiedziana została na 10 października dla konsoli PlayStation 4, lecz trzy dni później wraz oficjalnym debiutem gogli PSVR otrzyma dostęp do trybu Virtual Reality. Gra będzie więc kolejnym tytułem startowym headsetu Sony.


Tekken 7

Opublikowano także gamepaly z Tekken 7. O tym, że grę uruchomimy na goglach PSVR dowiedzieliśmy się pod koniec zeszłego roku, ale dotychczas nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących sposobu rozgrywki. Jednak raczej na pewno nie ma co liczyć na widok z oczu jednego z bohaterów bijatyki japońskiego studia Bandai Namco. Na razie musimy zadowolić się fragmentami rozgrywki z wersji na PS4.

Premiera Tekken 7 zapowiadana jest na początek przyszłego roku.