Mi VR Play – tak nazywać się będą pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości chińskiej firmy Xiaomi.

Xiaomi to marka kojarzona w Polsce głównie ze smartfonami charakteryzującymi się bardzo atrakcyjną ceną względem możliwości. Czy tak też będzie w przypadku gogli wirtualnej rzeczywistości? Na razie Chińczycy zapowiedzieli Mi VR Play – headset, który prawdopodobnie będzie jedynie kolejną odmianą gogli typu Cardboard.

W tej chwili wiadomo, że gogle Xiaomi będą kompatybilne ze smartfonami o przekątnej ekranu od 4,7 cali do 5,7 cali. Ciekawie rozwiązana zastała kwestia zabezpieczenia telefonu przed przypadkowym wypadnięciem. Mi VR Play wyposażono bowiem w zamek błyskawiczny. Producenci przewidują także kilka różnego rodzaju nadruków, np. wzór przypominający materiał dżinsowy, który świetnie będzie się komponował z nietypowym zapięciem. Dodatkowo na szczycie obudowy znajdziemy służący do interakcji przycisk.

Na razie urządzenie trafi wyłącznie do chińskich beta testerów, którzy będą mogli nabyć gogle Mi VR Play w cenie 1 juana (około 58 groszy). W tej chwili nie wiadomo czy headset trafi do sprzedaży w pozostałych częściach świata.