Samodzielne gogle Xiaomi Mi VR trafiły do sprzedaży w Chinach.

Xiaomi wypuściło do sprzedaży opracowany we współpracy z firmą Oculus VR samodzielny headset o nazwie Xiaomi Mi VR Standalone. Urządzenie jest odpowiednikiem gogli Oculus Go, które zadebiutowały na początku maja, aczkolwiek sprzedawane będzie wyłącznie na rynku chińskim.

Xiaomi Mi VR wyposażony został w te same podzespoły co Oculus Go, czyli wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 / 538 ppi) oraz nowej generacji soczewki Oculusa. Na pokładzie autonomicznego headsetu znajdziemy także procesor Qualcomm Snapdragon 821 oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej.

Jedyną faktyczną różnicą jest dostęp do VR-owych treści. Podczas gdy Oculus Go posiada dostęp do mobilnej wersji Oculus Store, czyli tej samej platformy co gogle Samsung Gear VR, headset Mi VR współpracuje z cyfrowym sklepem Xiaomi. Co istotne Xiaomi Mi VR opiera się na mobilnym SDK Oculusa. Ma to duże znaczenie dla chińskich graczy, ale i dla deweloperów VR-owych gier i aplikacji.

Współpraca z Oculus Mobile SDK oznacza, iż twórcy oprogramowania na gogle Samsung Gear VR oraz Oculus Go mogą w prosty sposób uruchomić sprzedaż swoich produkcji na rynku chińskim. Aby zachęcić do takiego działania Oculus zrezygnował z udziału w przychodach przez cały 2018 rok. Jedynym warunkiem jest pełna chińska lokalizacja danego tytułu. Dotychczasowy model zakłada podział zysków 70%/30% (deweloperzy/sklep).