Powstająca od początku z myślą o goglach VR przygodówka XING: The Land Beyond zostanie wydana także ze wsparciem dla HTC Vive.

XING: The Land Beyond to charakteryzująca się wysokiej jakości oprawą graficzną pierwszoosobowa mistyczna gra przygodowa, która powstaje w niezależnym studiu White Lotus Interactive. Podczas rozgrywki przeniesiemy się w zaświaty gdzie poznamy historię niecodziennej wyprawy przez tajemniczą, tytułową krainę XING. W trakcie podróży czeka na nas wiele zagadek logicznych polegających na interakcji z otoczeniem. Autorzy swoją inspirację czerpią m.in. z takich produkcji jak Myst, Portal oraz The Legend of Zelda.

Podczas tegorocznych targów E3 XING: The Land Beyond zapowiedziano jako tytuł zmierzający na gogle PlayStation VR oraz Oculus Rift. Wczoraj ogłoszono wersję na gogle HTC Vive wraz z obsługą kontrolerów ruchowych SteamVR. Jednocześnie opublikowano nowy zwiastun VR-owej przygodówki.

Autorzy udostępnią graczom dwa tryby poruszania się po tajemniczym świecie: swobodny (w stylu typowych FPS) oraz teleportację. Grę uruchomimy także na tradycyjnych monitorach.

Data premiery XING: The Land Beyond wciąż nie została jeszcze ustalona.