Grupa WORKROOM wprowadza nowoczesne technologie w sferę biznesu i jako pierwsza firma na rynku użyła silnika Unreal do prezentacji na żywo inwestycji developerskiej. Wirtualna premiera światowej klasy kompleksu biurowego SOUL odbyła się w ubiegły wtorek w Lublinie. Uroczystość miała formę technologicznego brand theatre. Dzięki wykorzystaniu silnika Unreal scenariusz wirtualnej rzeczywistości był kreowany w czasie rzeczywistym w trakcie wydarzenia.

Czy wkroczenie w wirtualną rzeczywistość, przy użyciu najnowocześniejszej technologii zagwarantuje sukces w biznesie? Raport firmy Deloitte pokazuje, że to właśnie w sferze biznesu nowoczesne technologie będą rozwijać się najprężniej, wykorzystując tkwiące w nich możliwości. Ich kwintesencją jest chociażby najbardziej zaawansowana platforma Xwalk, której twórcami są eksperci grupy WORKROOM. Opracowana i rozwijana na potrzeby biznesu, znalazła zastosowanie w procesie komercjalizacji powierzchni biurowych, dostępnych w światowej klasy centrum biurowym SOUL, którego wirtualna premiera miała miejsce 7 lipca w Lublinie.

Xwalk to multinarzędzie generujące sprzedaż. Dlaczego? Aplikacja połączona z okularami Oculus Rift lub Samsung Gear daje możliwość doświadczania przestrzeni nieistniejącego jeszcze budynku w sposób totalny. Natychmiastowo angażuje emocje, myśli i skojarzenia potencjalnego klienta. Przewagę konkurencyjną opiera na budowie jego poczucia radości, relaksu, wolności, pewności i bezpieczeństwa. Wpływ tych elementów na proces decyzyjny jest od dawna potwierdzony przez psychologów społecznych, a jak wiadomo nowoczesny i skuteczny biznes wychodzi znacznie poza poziom dostępności i ceny.

Platforma Xwalk oferuje klientom obsługę VIP treatment, pozwalającą na personalizację oraz zapewniającą pełen dostęp do informacji i wizualizacji wybranej przestrzeni. „Xwalk umożliwia wgląd w wirtualny plan biura 1:1 z prawdziwym widokiem za oknem, klient dewelopera ma możliwość odbycia wirtualnego spaceru po swoim biurze dopasowanym do jego indywidualnych potrzeb” – wyjaśnia prezes grupy WORKROOM Andrzej J. Horoch. Klient może także dokonywać zmian aranżacyjnych, które wprowadzane online wyświetlają się na smartfonie, tablecie i laptopie. W końcowych fazach doboru materiałów wykończeniowych funkcje office planner umożliwiają podanie finalnej ceny inwestycji w czasie rzeczywistym.

Technologia Xwalk, która łączy w sobie możliwości prezentacyjne i sprzedażowe, jest obecnie z powodzeniem wykorzystywana w branży deweloperskiej – w inwestycjach biurowych i mieszkaniowych: MENNICA, SKANSKA, ATLAS i SOUL, daje również potencjał do zastosowania w branżach fashion, automotive czy FMCG.