Jak oglądać filmy 360-stopni na PlayStation VR? Najlepiej poprzez oficjalną aplikację YouTube na PS4, która właśnie uzyskała pełne wparcie konsolowych gogli. W rezultacie użytkownicy PSVR otrzymali dostęp do największej internetowej bazy filmów sferycznych.

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o wsparciu gogli PlayStation VR dla dedykowanej konsoli PS4 aplikacji YouTube. Dzięki temu użytkownicy headsetu Sony mieli uzyskać dostęp do obszernej bazy filmów 360-stopni znajdujących się w popularnym serwisie internetowym. Wersja ta niestety oferowała nie najwyższą jakość i złe proporcje wyświetlanych filmów. Kolejna aktualizacja (oznaczona numerem 1.10) właśnie wyeliminowała te niedogodności.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w PS Store. Podczas jej uruchamiania wyświetli się nam okno wyboru. Zaznaczając tryb VR otrzymamy dostęp do wszystkich sferycznych nagrań dostępnych w YouTube. Oprogramowanie obsługuje zarówno filmy 360 w wersji 2D jak i 3D. W przypadku tradycyjnych filmików uruchomią się one na wirtualnym ekranie kinowym.

Jeżeli poszukujecie inspiracji zachęcamy do zapoznania się z comiesięcznym podsumowaniem najciekawszych naszym zdaniem 360-stopniowych nowości YouTube, które publikujemy na początku każdego miesiąca. Poprzednie takie zestawienie znajdziecie w tym miejscu. Niedawno przygotowaliśmy także listę najlepszych filmików 360º w roku 2016.

Dotychczas twórcy YouTube nie udostępnili jeszcze oficjalnej aplikacji, dzięki której zawartość serwisu można oglądać na goglach Oculus Rift i HTC Vive. Można to zrobić nieoficjalnie, ale warunkiem jest zakup płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Sferyczne produkcje można za to oglądać na goglach typu Cardboard oraz Daydream.