SUPERHOT game

Polskie studio Blue Brick ogłosiło w ostatniej aktualizacji na Kickstarterze datę rozpoczęcia beta-testów ich nietypowej strzelanki SUPERHOT. Załapią się na nie wszyscy, którzy w połowie ubiegłego roku wsparli crwodfundingową kampanię kwotą co najmniej 40 dolarów.

SUPERHOT to niekonwencjonalna strzelanka FPP. w której zadanie gracza polega na unikaniu kul i zabiciu wszystkich przeciwników na obecnym poziomie. Grafika jest bardzo uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, a wrogowie po prostu czerwoni. Niby nic nadzwyczajnego, jednak od tradycyjnych tytułów wyróżnia ją sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. Tym razem każda kula jest śmiertelna.

Wersja beta zaoferuje wersję fabularną obejmującą 20 różnych poziomów, kilka aren umożliwiających swobodą rozgrywkę wraz z modyfikatorami oraz nieujawnione dotychczas „niespodzianki”.

Nie ma niestety informacji, czy testy wersji beta, które rozpoczną się 31 lipca obejmą również posiadaczy gogli Oculus Rift. W ubiegłym miesiącu stoisko VR z grą SUPERHOT pojawiło się podczas festiwalu wirtualnej rzeczywistości UNIT9 VR Challenge 2015 w Łodzi, gdzie mogli ją przetestować wszyscy zainteresowani. Premiera pełnej wersji gry, która ukaże się zarówno na PC jaki i na konsoli Xbox One powinna nastąpić pod koniec bieżącego roku.