Gra VR na licencji popularnego animowanego serialu dla dorosłych „Rick and Morty” już za tydzień zadebiutuje ze wsparciem gogli HTC Vive i Oculus Rift.

Studio Owlchemy Labs, które możecie kojarzyć z bardzo dobrze przyjętej gry wirtualnej rzeczywistości Job Simulator, jest bliskie wypuszczenia kolejnego tytułu na gogle VR, tym razem opartego na przygodach uzależnionego od alkoholu, ekscentrycznego naukowca Ricka Sancheza. „Rick and Morty: Virtual Rick-ality” to produkcja na licencji popularnego amerykańskiego serialu animowanego dla dorosłych „Rick and Morty”, który w założeniach miał być parodią filmu „Powrót do przyszłości”.

Fani charakteryzującej się czarnym humorem produkcji opowiadającej historię podróży po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach będą mogli już 20 kwietnia przenieść się do znanego z telewizji animowanego świata za pomocą gogli HTC Vive oraz Oculus Rift. Gra tworzona jest przy udziale Justina Roilanda oraz Dana Harmona – twórców serialu. Pierwszy z nich już w 2015 roku zapowiedział wydanie kilku VR-owych tytułów.

„Rick and Morty VR” powstał na tym samym silniku co Job Simulator, dlatego też będzie wizualnie zbliżony do poprzedniej produkcji Owlchemy Labs. Tym razem jednak autorzy przygotowali więcej cyfrowych lokacji możliwych do eksploracji. Wcielając się w klona Morty’ego, zwiedzimy np. znany z serialu garaż Ricka wypełniony różnego rodzaju dziwnymi przedmiotami.

Zobacz także: Job Simulator najpopularniejszą i najlepiej zarabiającą grą VR roku 2016