W rytmiczną grę „Beat Saber” można grać w stylu Dartha Maula z „Gwiezdnych wojen”.

Na platformie Steam oraz w Oculus Store zadebiutowała rytmiczna gra wirtualnej rzeczywistości Beat Saber. Produkcja czeskiego studia Hyperbolic Magnetism wydana została ze wsparciem dla gogli HTC Vive, Oculus Rift oraz Windows Mixed Reality.

Rozgrywka w Beat Saber polega na rytmicznym uderzaniu mieczami świetlnymi w muzyczne bity zmierzające w stronę gracza, które reprezentowane są przez niewielkie kostki. Na każdej z nich umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek uderzenia. Oprócz wyczucia rytmu i koordynacji ruchowej rąk gra wymaga również refleksu potrzebnego do unikania ruchomych przeszkód.

Jak pokazuje przykład jednego z graczy rozgrywkę można nieco zmodyfikować. Występujący na Twitchu streamer Ragesaq na co dzień transmituje swoje poczynania w strzelankach VR korzystając ze stelaża ProTubeVR łączącego dwa kontrolery ruchowe Oculus Touch w konstrukcję imitującą prawdziwą broń. Tym razem postanowił wykorzystać go właśnie w grze Beat Saber uzyskując w ten sposób wrażenie operowania podwójnym mieczem świetlnym, z którego korzysta Darth Maul – jeden z bohaterów „Gwiezdnych wojen”.

Efekty tego eksperymentu można zobaczyć poniżej. Ragesaq przyznaje, że przerosły one jego oczekiwania.

Beat Saber sprzedawany jest na Steamie w cenie 71,99zł. W sklepie Oculusa grę można zakupić za 19,99$.