Do sprzedaży trafiła jedna z pierwszych gier VR zapowiedzianych na gogle Oculus Rift.

Studio Neat Corporation wydało dziś jedną z najdłużej powstających gier na gogle wirtualnej rzeczywistości. Pierwszoosobowa skradanka Budget Cuts trafiła do sprzedaży na platformie Steam (107,99zł) oraz w oficjalnym sklepie Oculusa (29,99$).

Według początkowych planów tytuł ten miał zadebiutować pod koniec 2016 roku, jednak czas jego produkcji znacznie się wydłużył. Premiera Budget Cuts była wielokrotnie przekładana, w tym dwa tygodnie temu – na jeden dzień przed oficjalną datą wydania, która ostatecznie miała nastąpić 31 maja. Z uwagi na problemy z uzyskaniem stabilnej liczby klatek na sekundę, a także wiele innych błędów, deweloperzy zdecydowali się w ostatniej chwili wstrzymać jej publikację. Aż do dziś. Choć na razie jest ich niewiele, pierwsze opinie i recenzje Budget Cuts sugerują, iż warto było czekać. Ocena gry w większości przypadków oscyluje wokół noty 9/10.

W grze wcielimy się pracownika biurowego konglomeratu TransCorp. Nasz pracodawca jest ekspertem w dziedzinie produkcji robotów potrafiących wykonywać ludzką pracę. Pewnego dnia dowiadujemy się, że także i nasza posada jest zagrożona. „Cięcia budżetowe” wyróżniają się specyficznym sposobem lokomocji. To jedna z pierwszych VR-owych gier, w których zaimplementowano sprytny system portali pozwalający w prosty sposób przemieszczać się na duże odległości.

Według twórców Budget Cuts grę można ukończyć w około 7 godzin. Tytuł posiada oficjalne wsparcie gogli Oculus Rift i HTC Vive.