Zadebiutowała pierwsza licencjonowana gra VR w uniwersum Star Trek.

Dziś odbyła się premiera długo wyczekiwanej VR-owej gry Star Trek: Bridge Crew, która zadebiutowała ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. Produkcja studia Ubisoft Red Storm, od początku projektowana wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality, jest pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielamy się w rolę jednego z czterech członków załogi U.S.S. Aegis.

Gracze otrzymują do wyboru możliwość pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź pilotem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki jest kooperacja i wspólna eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

„W Star Trek™: Bridge Crew, aby poradzić sobie z wyzwaniami stojącymi na drodze, potrzeba będzie czegoś więcej, niż indywidualne umiejętności – komunikacja, zaufanie i koordynacja będą kluczami do sukcesu” – czytamy w opisie udostępnionym przez dystrybutora gry.

Autorzy „Star Trek VR” zaprojektowali sterowanie z wykorzystaniem kokpitu oraz przedmiotów znajdujących się wokół gracza. Jedną z cech gry są także skomplikowane decyzje moralne wynikające z tego, że nie zawsze możliwe jest zrealizowanie wszystkich założonych wcześniej celów. To od nas zależy czy będziemy działać niczym kapitan Kirk, czy skupimy się na konsekwentnym wykonywaniu planu.

Jak na razie Star Trek: Bridge Crew podoba się zarówno recenzentom (średnia ocen 8/10 w wersji PC i 7,50/10 w wersji PS4 na Metacritic) jak i graczom (7,7/10 na Metacritic oraz 95% pozytywnych opinii na Steam). Tytuł sprzedawany jest w zależności od platformy w cenie: 199,90 zł (PS Store), 49,99€ (Steam) lub 49,99$ (Oculus Store).

Ponadto do 30 czerwca Star Trek: Bridge Crew będzie dołączany za darmo do każdego zestawu z goglami HTC Vive.