Tetris Effect dostępny w PS Store.

Logiczno-zręcznościowa gra Tetris Effect, która tworzona była m.in. z myślą o konsolowych goglach PlayStation VR, zadebiutowała dziś w PS Store. Nietypowa wariacja jednej z najbardziej kultowych gier na świecie sprzedawana jest tam w cenie 169 złotych.

Twórcy gry przygotowali 30 zróżnicowanych etapów o różnym stopniu trudności, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalną stylistyką i efektami wizualnymi. Gracze otrzymali również możliwość wyboru jednego z kilku trybów (m.in. Marathon, Sprint i Ultra), a także nową mechanikę zwaną Zone, która pozwala na zatrzymywanie czasu.

„Tetris Effect to niesamowicie wciągające, unikatowe i wyjątkowo piękne wcielenie jednej z najpopularniejszych gier logicznych wszech czasów od twórców wielokrotnie nagradzanej gry Rez Infinite i legendarnej gry logicznej Lumines. Gra jest wyzwaniem dla umysłu, ucztą dla wszystkich zmysłów oraz doskonałym powodem, by zagrać ponownie w Tetris, a potem jeszcze raz…”

Tytuł zbiera jak na razie bardzo pozytywne opinie. W serwisie metacritic jego średnia ocen wynosi 89/100 (recenzenci) oraz 8,7/10 (gracze).

Tetris Effect grywalny jest również bez gogli VR.