Polska grupa VR Storytales publikuje swój pierwszy 360-stopniowy film przeznaczony na gogle VR.

Na stronie vrstorytales.com odbyła się dziś internetowa premiera pierwszej części filmu VR 360 pt. „POZA CIAŁEM”. Produkcja powstała pod wodzą Pawła Jóźwiaka-Rodana, reżysera takich filmów jak „Osiem9”, „Pielgrzym”, czy „Mama, Tata, Bóg i Szatan”.

Film opowiada historię mężczyzny, który po kłótni ze swoją żoną wsiada do samochodu. Podczas jazdy dochodzi do tragedii. Bohater zapada w śpiączkę, staję się ciałem astralnym – duszą która opuściła jego ciało i szuka drogi z powrotem. Jednak przed tym musi rozwiązać niedokończone sprawy ze swojej przeszłości… Historia przedstawiona jest z punktu widzenia głównego bohatera (POV), co sprawia, że jako widz możemy stanąć w środku akcji oraz całkowicie wejść w rolę postaci.

W związku z premierą filmu na kanale jego twórców opublikowano nowy, tym razem klasyczny zwiastun „OUT OF BODY VR EXPERIENCE”.

Przy realizacji „POZA CIAŁEM” został użyty specjalnie zaprojektowany i wykonany hełm, który dzięki 26 kamerom mógł rejestrować obraz widziany z perspektywy głównego bohatera. Wspomnianą konstrukcję oraz kompleksowość produkcji tego filmu można zobaczyć na poniższym materiale przedstawiającym kulisy jego powstawania.

Premiera filmu połączona została nową odsłoną marki – zmianą logotypu i strony internetowej platformy VR Storytales, która niebawem umożliwi VR-owym twórcom udostępnianie swoich dzieł i materiałów szerokiemu gronu odbiorców.

VR Storytales to grupa zrzeszająca patrzących daleko w przyszłość twórców i specjalistów z różnych dziedzin, którzy zapowiadają dalsze prace nad filmami fabularnymi w technologii VR. „POZA CIAŁEM” jest pierwszym z pięciu projektów, jakie planuje stworzyć VR Storytales. W filmach mają zostać dodane elementy interaktywne, które pozwolą decydować widzowi o dalszym przebiegu historii.

Filmowcy zaplanowali zbiórki crowdfundingowe na dokończenie filmu – najpierw polską na Wspieram.to (rozpocznie się 9 kwietnia), a następnie na Kickstarterze.