Doświadczenie „Spider-Man: Homecoming VR” dostępne za darmo dla PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive.

Sony Pictures Virtual Reality wypuściło bezpłatne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości oparte na zmierzającym do polskich kin filmie „Spider-Man: Homecoming”. Użytkownicy topowych gogli VR mogą po raz pierwszy wcielić się w postać jednego z najpopularniejszych na świecie superbohaterów.

„Spider-Man: Homecoming – Virtual Reality Experience” jest doświadczeniem, które możemy ukończyć w zaledwie około 5-10 minut. Rozgrywkę rozpoczniemy na dachu budynku gdzie zakładamy stój Spider-Mana. Następnie weźmiemy udział w krótkim szkoleniu, w którym poznamy trzy techniki wystrzeliwania pajęczej sieci. Po wykonaniu prostych zadań polegających na trafieniu w wyznaczone cele i przemieszczeniu się na najbliższy żuraw budowlany nasza misja dobiega końca.

Doświadczenie nie jest niczym wybitnym, warto jednak zwrócić uwagę na przyzwoitej jakości oprawę graficzną i wykonanie. W takiej formie „Spider-Man VR” mógłby śmiało aspirować do gry AAA, gdyby tylko był odpowiednio dłuższy i bardziej rozbudowany. Jeżeli posiadacie wymienione poniżej gogle warto zerknąć jak może wyglądać przyszłość VR-owych gier.

„Spider-Man: Homecoming VR” znajdziecie w PS Store (PlayStation VR), Oculus Store (Oculus Rift) oraz na Steamie (HTC Vive i Oculus Rift).