Pierwsze 3 mini-gry VR powiązane z filmem „Ready Player One” dostępne za darmo w Viveport.

Podczas festiwalu SXSW firma HTC ujawniła osiem doświadczeń wirtualnej rzeczywistości powiązanych ze zmierzającym do kin filmem „Ready Player One”. Pierwsze z nich zadebiutowały właśnie w Viveport – oficjalnym sklepie gogli HTC Vive.

Mini-gry wydane zostały w ramach jednej aplikacji o nazwie „Ready Player One: OASIS”, która dostępna jest obecnie w wersji beta. Na tę chwilę znajdziemy w niej trzy doświadczenia. Każde z nich wyprodukowane zostało przez innego dewelopera.

  • Planet Gauntlet (Directive Games)
  • Planet Doom – Battle for the OASIS (Steel Wool Studios)
  • Planet Doom – Rise of the Gunters (Drifter Entertainment, Inc.)

Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga film „Ready Player One”, będący ekranizacją bestsellerowej powieści sci-fi Ernesta Cline’a o tym samym tytule, pojawi się na ekranach kin już 28 marca. Jego polska premiera zaplanowana została na 6 kwietnia.

Akcja filmu rozgrywa się w roku 2045 w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego kryzysu, jakiego dotąd nie znano. Wszechogarniająca bieda i głód sprawiają, że duża część ludzi ucieka od rzeczywistości spędzając czas w globalnym wirtualnym świecie o nazwie OASIS, symulującym wszystko czego potrzebuje pogrążone w kryzysie społeczeństwo.

Pakiet mini-gier Ready Player One: OASIS dostępny jest na platformie Viveport bezpłatnie.