Oficjalnie zakończyła się sprzedaż drugiej deweloperskiej wersji gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift DK2. Na stronie Oculusa w miejscu gdzie wcześniej znajdowała się opcja złożenia zamówienia dev-kita obecnie widnieje napis „Wyprzedane”.

Oculus Rift DK2 pojawił się w sprzedaży w pod koniec lipca 2014 roku. Była to druga i ostatnia edycja urządzenia stworzona specjalnie z myślą o twórcach gier i oprogramowania VR, wydana przed długo wyczekiwaną konsumencką wersją urządzenia (CV1), która zadebiutuje w ciągu pierwszych trzech miesięcy przyszłego roku.

Oculus DK2

W tej chwili znamy tylko częściowe wyniki sprzedaży drugiego dev-kita. W lipcu tego roku podano wynik ponad 118 tysięcy egzemplarzy, które trafiły do deweloperów oraz entuzjastów wirtualnej rzeczywistości nie mogących doczekać się sklepowego modelu. Także w Polsce odnotowano duże zainteresowanie urządzeniem o czym świadczyć może fakt, że nasz kraj znalazł się na 20-tym miejscu na świecie pod względem wysłanych sztuk Oculusa. Gogle sprzedawano w cenie 350 dolarów, do których w zależności od kraju adresata należało doliczyć koszty przesyłki oraz podatek.