We wtorek 16 lutego (o godzinie 17.00 polskiego czasu) rozpocznie się przedpremierowa sprzedaż zapowiadanych od jakiegoś czasu zestawów zawierających konsumencką wersję gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz komputer PC wyposażony w podzespoły spełniające warunki poprawnego działania aplikacji VR na Oculusie.

Zestawy będzie można zamówić początkowo jedynie w amerykańskich sklepach internetowych. Na razie potwierdzono Best Buy, Amazon oraz Microsoft Store, gdzie już wkrótce mają pojawić się oferty sprzedaży.

Jednym z warunków poprawnego działania aplikacji VR na Oculusie jest odpowiednio mocny komputer. Twórcy headsetu rekomendują PC-ty wyposażone w kartę graficzną NVIDIA GTX 970 lub AMD 290, procesor Intel i5-4590, co najmniej 8GB pamięci RAM, interfejs HDMI 1.3, cztery porty USB (3x USB 3.0 oraz 1x USB 2.0), oraz system Windows 7 SP1 64 bit lub nowszy. Takie warunki spełniać będą PC-ty z certyfikatem ‚Oculus Ready’ firmy Asus, Dell i Alienware, których ceny (bez Oculusa) rozpoczną się od 949 dolarów. Decydując się na zakup komputera wraz z Riftem cena zestawu wzrośnie do około 1499 dolarów.

Osoby, które już wcześniej złożyły zamówienie na gogle Oculus Rift, w przypadku chęci zakupu samego PC-ta, będą mogły ubiegać się o stosowną zniżkę (kod zniżkowy pojawi się na stronie zamówienia 16 lutego). W tej chwili na stronie Best Buy możemy przeczytać, że oczekiwany termin realizacji zamówienia przewidziany został na 23 kwietnia, jednak data ta może jeszcze ulec zmianie.

Oculus VR od jakiegoś czasu udostępnia aplikację Oculus compatibility tool, która w kilkanaście sekund sprawdzi Twój komputer pod względem kompatybilności z konsumenckim Oculusem.

Dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem preorderu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Oculus Rift F.A.Q. – Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle VR [poradnik]

zestaw Oculus Rift