Powstaje VR-owa aplikacja społecznościowa od Pixara oraz gra VR produkowana przez twórców serii Titanfall.

Podczas konferencji Oculus Connect 4 poznaliśmy kilka nowości softwarowych zmierzających na VR-owe gogle Oculusa.

Gra VR od Respawn Entertainment

Założone przez byłych deweloperów Call of Duty studio Respawn Entertainment planuje w 2019 roku wydać swoją pierwszą grę na gogle wirtualnej rzeczywistości. Na chwilę obecną wiadomo o niej niewiele, poza tym, że będzie to „realistyczna gra wojenna”. Ponadto produkcji o nieznanym jeszcze tytule nie powinniśmy łączyć z wykreowanym przez Respawn uniwersum Titanfall.

Nowa gra zostanie wydana pod sztandarem Oculus Studios. Poniżej możecie obejrzeć jej pierwszą filmową zapowiedź, która niestety nie ujawnia zbyt wiele.


Coco VR

Swoje pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości postawi także należący do Disnaya Pixar. Producent filmów animowanych wypuści aplikację społecznościową będącą częścią kampanii promocyjnej animacji Coco, która wejdzie do kin w listopadzie.

Coco VR zapowiedziane zostało jako doświadczenie social VR nowej generacji. Aplikacja zadebiutuje 15 listopada w sklepie dla gogli Oculus Rift. Z kolej 22 października pojawi się wersja mobilna współpracująca z headsetem Samsung Gear VR.


Echo Combat + nowa zawartość dla Lone Echo

Echo Arena – wieloosobowy tryb powiązany z kosmiczną przygodówką Lone Echo wydaną w lipcu na wyłączność gogli Oculus Rift otrzyma duże rozszerzenie o nazwie Echo Combat.

Nowości pojawią się także w trybie dla jednego gracza (Lone Echo). Więcej szczegółów na temat obu produkcji studia Ready at Dawn zostanie ujawnionych wkrótce.