Niezwykle popularna przede wszystkim wśród użytkowników urządzeń mobilnych gra Angry Birds doczeka się wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Informację tę potwierdziło na Twitterze brazylijskie studio IMGNATION, któremu firma Rovio zleciła zadanie wykonania portu gry na Oculus Rift i Samsung Gear VR.

Na razie nie ujawniono prawie żadnych szczegółów oprócz tego, że prace nad produkcją trwają już od dwóch miesięcy. Nie wiadomo czy rozgrywka w Angry Birds VR będzie polegała na tych samych zasadach co w oryginalnej wersji, jednak jedyny opublikowany materiał graficzny sugeruje, że nowa wersja może zmienić perspektywę widoku 2D na 3D i umiejscowić widok kamery zza postaci głównych bohaterów. Istnieją przypuszczenia, według których sterowanie odbywać się będzie za pomocą ruchów głowy.

Studio IMGNATION ma już pewne doświadczenie w tworzeniu portów mobilnych gier na headsety VR. W styczniu w oficjalnym sklepie dla gogli Gear VR ukazała się aplikacja będąca adaptacja ich własnej gry o nazwie Dodge This (filmik powyżej).