Projekt „Santa Cruz” zmienia nazwę na Oculus Quest. Najmocniejsze samodzielne gogle VR zadebiutują wiosną przyszłego roku.

Podczas konferencji Oculus Connect 5, która rozpoczęła się dziś San Jose, oficjalnie zapowiedziane zostały nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od Oculusa. Znany dotychczas jako projekt „Santa Cruz” headset trafi do sprzedaży wiosną 2019 roku pod nazwą Oculus Quest.

Po raz pierwszy o goglach Oculus „Santa Cruz” usłyszeliśmy niemal dwa lata temu. To urządzenie samodzielne, które do działania nie potrzebuje komputera ani zewnętrznych czujników ruchu. Mimo tego w przeciwieństwie do dostępnej na rynku konkurencji (Lenovo Mirage Solo, Vive Focus) zaoferuje pełne śledzenie głowy i rąk. Będzie to możliwe dzięki systemowi trackingu typu inside-out zwanemu „Oculus Insight”, który bazuje wbudowanych w przedni panel gogli kamerach rejestrujących zarówno wszelkie ruchy użytkownika, jak i trzymanych w dłoniach kontrolerów Oculus Touch.

Pełna specyfikacja gogli Oculus Quest nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, iż headset wyposażony zostanie w „najwyższej klasy optykę” (taką samą co w goglach Oculus Go), a także wyświetlacz o rozdzielczości 1600 × 1440 na każde oko. Urządzenie posiadać będzie również wbudowany system audio.

Oculus Quest sprzedawany będzie w zestawie z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch oraz 64 GB wbudowanej pamięci w cenie 400 dolarów.