Co może wyniknąć z połączenia możliwości HTC Vive, Samsung Gear VR i PlayStation VR? HTC Link…

HTC zapowiedziało kolejny po HTC Daydream mobilny headset wirtualnej rzeczywistości, tym razem będący nietypowym połączeniem możliwości topowych rozwiązań typu HTC Vive z bezprzewodowymi konstrukcjami takimi jak Samsung Gear VR.

Urządzenie o nazwie HTC Link będzie bezprzewodowe, ale w przeciwieństwie do wspomnianego Gear VR wyposażone zostanie we wbudowany 3,6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 x 1200 (90-Hz), czyli takiej samej co Oculus Rift i HTC Vive. Tu jednak tkwi haczyk, bowiem nadal potrzebować będziemy smartfona, w tym przypadku flagowca HTC U11, który połączy się z headsetem już przewodowo i zapewni odpowiednie zasoby mocy obliczeniowej.

HTC Link posiadać będzie także własny system trackingu opierający się na wykorzystaniu zewnętrznej kamery, podobnie jak ma to miejsce w przypadku PlayStation VR. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy 6 stopni swobody, a to oznacza, że śledzenie Linka powinno także i w tym przypadku dorównać topowym przewodowym goglom VR. Obszar, po którym będziemy mogli się swobodnie poruszać wyniesie 2 na 2 metry. W zestawie oprócz kamery znajdą się także bezprzewodowe kontrolery ruchowe przypominające PlayStation Move.

Co ciekawe urządzenie zostanie wypuszczone do sprzedaży prawdopodobnie wyłącznie na rynku japońskim. W tym momencie jeszcze nie wiadomo na ile HTC Link zostanie tam wyceniony. Jego premiera zapowiadana jest na lipiec.