Powstaje aplikacja VR, która umożliwi wcielenie się rolę reżysera i aktora filmowego.

Podczas konferencji VRLA Summer Expo 2016 w Los Angeles studio Visionary VR zaprezentowało aplikację wirtualnej rzeczywistości Mindshow. Jej producenci postawili sobie za cel stworzenie prostego i intuicyjnego programu do opowiadania historii w VR.

Mindshow może okazać się świetnym rozwiązaniem dla początkujących reżyserów filmowych, aktorów bądź osób, które wiążą swoją przyszłość z kinematografią. Aplikacja umożliwi wybór sceny, rekwizytów oraz głównych bohaterów historii. Aktorów będzie można w prosty sposób animować i dubbingować. Do tego celu wykorzystana zostanie technika ‚motion capture’, którą zapewni system trackingu „room-scale” – SteamVR Lighthouse. Aby nagrać sekwencję ruchów wystarczy wcisnąć ‚Rec’ i odtworzyć ją w naturalny sposób stojąc lub poruszając się po pokoju.

Nakręconymi w ten sposób filmami będzie można się oczywiście pochwalić. Twórcy Mindshow przewidują możliwość oglądania ich w tradycyjny sposób (np. na YouTube) oraz na goglach Virtual Reality.

Osoby zainteresowane dostępem do wersji ‚Early Access’ odsyłamy na stronę mindshow.com gdzie prowadzona jest rejestracja.