Wygląda na to, że Sony szykuje coś mocniejszego na targi E3. W oczekiwaniu na wtorkową konferencję Japończyków zapowiedziano kilka mniejszych tytułów zmierzających na platformę PlayStation VR.

Przedstawiamy podsumowanie najnowszych informacji związanych z konsolowymi grami wirtualnej rzeczywistości.

How We Soar

Pierwszą z omawianych nowości jest produkcja studia Penny Black założonego m.in. przez byłych pracowników Crytek. Doświadczenie przy tworzeniu serii Crysis postanowili wykorzystać w swojej pierwszej grze przeznaczonej na gogle VR.

How We Soar charakteryzuje się atrakcyjną oprawą graficzną imitującą papierowe modele. Twórcy gry chcieliby, żebyśmy poczuli się jak Harry Potter na hipogryfie, dlatego też odkrywanie historii, podczas której naszym zadaniem będzie odtworzenie wspomnień tajemniczego Autora, spędzimy podróżując na grzebie feniksa.

Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku.


Statik

Drugą z nowości jest produkcja przeznaczona dla fanów łamigłówek. Niewiele o niej wiadomo poza tym, że będzie traktować o technologii oraz sekretach ludzkiego umysłu. Jak zapowiadają twórcy Statik, gra ma być czymś więcej, niż tylko zwykłą nowinką. Na razie pozostaje nam zadowolić się poniższym zwiastunem.


Harmonix Music VR

Ponadto dowiedzieliśmy się, że zapowiedziane podczas ubiegłorocznych targów E3 doświadczenie Harmonix Music VR będzie tytułem startowym gogli PlayStation VR. Za pracę nad nim odpowiada studio Harmonix znane z serii muzycznych gier takich jak Guitar Hero, Rock Band czy Dance Central.

Aplikacja jest czymś w rodzaju wizualizatora dźwiękowego, a jej zadaniem będzie generowanie wirtualnych światów, które powstają w rytm puszczonej muzyki. Autorzy obiecują jedynie 17 bazowych utworów, jednakże przewidzieli opcję wgrania własnej muzyki poprzez USB.

W związku z rozpoczynającymi się niebawem targami E3 2016 twórcy doświadczenia VR opublikowali poniższy trailer.


Gran Turismo Sport

Opublikowano także nowy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki z Gran Turismo Sport. To może być tytuł, który znacząco pociągnie sprzedaż PlayStation VR, bowiem od dawna wiadomo, że gry wyścigowe świetnie spisują się ze współczesnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. O wsparciu VR dla Gran Turismo Sport, czyli kolejnej części słynnej serii studia Polyphony Digital, informowano już w październiku ubiegłego roku.


Tethered

Kilka dni temu informowaliśmy o jeszcze jednej nowości. Będzie nią utrzymana w bajkowych klimatach produkcja brytyjskiego studia Secret Sorcery o nazwie Tethered. Tytuł jest strategią łączącą w sobie elementy sandboxa oraz gier logicznych. Zadaniem gracza będzie opieka nad grupą sympatycznych stworków zamieszkujących lewitującą wyspę. Więcej na temat Tethered pisaliśmy w tym miejscu.

Tethered będzie tytułem startowym PSVR. Premiera gogli VR od Sony zapowiadana jest na tegoroczny październik. Urządzenie wyceniono na 399 dolarów.


Sony na E3 2016

Sony zaplanowało swoją konferencję (PlayStation E3 Experience) o godzinie 3:00 w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

Firma zapowiedziała 10 tytułów VR, w które będzie można pograć na targach na stoiskach Sony. Będą to m.in. EVE: Valkyrie, Rez Infinite, Psychonauts in the Rhombus of Ruin, Battlezone, Harmonix Music VR, Wayward Sky, 100ft Robot Golf, Super Hypercube, Thumper oraz Headmaster, a także prawdopodobnie nowe gry, które zostaną zapowiedziane podczas konferencji PlayStation E3 Experience.

Zobacz także: Virtual Reality na E3 2016 – zapowiedź