Zapowiedziano trzecią edycję konferencji dla deweloperów Oculus Connect organizowanej przez twórców gogli Oculus Rift. W trakcie tegorocznej imprezy, która tym razem odbędzie się w dniach 5-7 października w San Jose, przewidziano zapowiedzi nowego sprzętu oraz aplikacji VR. Duża część OC3 zostanie poświęcona mającym zadebiutować w drugiej połowie tego roku kontrolerom ruchowym Oculus Touch.

Firma Oculus VR już teraz zapowiada, że będzie to największa z dotychczasowych konferencji organizowanych pod szyldem Oculus Connect. Podobnie jak w ubiegłych latach możemy liczyć na wiele zapowiedzi zarówno twórców Rifta jak i ich partnerów oraz prelekcji dedykowanych osobom tworzącym oprogramowanie dla gogli Oculusa. Już dziś potwierdzono 50 różnego rodzaju wystąpień. Swoje keynote wygłoszą m.in. Brendan Iribe, John Carmack oraz Michael Abrash.

Wystartowała także oficjalna strona Oculus Connect 3, na której od 2 sierpnia będzie można zakupić bilety upoważniające do udziału w konferencji.

Przy okazji Oculus VR poinformował o tym, o czym pisaliśmy na łamach vrHunters wczoraj. Firma potwierdziła, że zrealizowano już wszystkie zaległe zamówienia na deweloperską wersję gogli Oculus Rift (CV1) i od teraz wysyłka będzie następować na bieżąco. Obecny czas oczekiwania na dostawę wynosi 2-4 dni robocze. W dalszej kolejności planowane jest rozszerzenie dostępności headsetów w sklepach stacjonarnych i online na terenie Stanów Zjednoczonych.