Oculus Go

Na początek 2018 roku zapowiedziano premierę nowego modelu VR-owych gogli od Oculusa.

Mark Zuckerberg podczas keynote otwierającego konferencję Oculus Connect 4 ujawnił nowy model gogli wirtualnej rzeczywistości sygnowany logo Oculus VR. Urządzenie o nazwie Oculus Go dedykowane zostało osobom szukającym kompromisu pomiędzy możliwościami a ceną VR-owego headsetu.

Gogle Oculus Go będą całkowicie samodzielne. Oznacza to, że nie będziemy potrzebować PC-ta lub smartfona, aby je uruchomić. Odbije się to niestety na systemie trackingu, który śledzić będzie jedynie ruch obrotowy (3DOF) headsetu oraz dedykowanego kontrolera sprzedawanego w zestawie.

Pozostałe parametry prezentują się już znacznie lepiej. Go wyposażony zostanie w wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) oraz nowej generacji soczewki Oculusa „oferujące szeroki zakres pola widzenia oraz znacznie redukujące odblaski”. Ponadto urządzenie posiadać będzie system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie. Dla osób preferujących własny zestaw słuchawkowy przygotowano gniazdo 3,5 mm.

Oculus Go używać będzie tej samej platformy co mobilne gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu już na starcie otrzyma dostęp do szerokiej gamy gier i aplikacji VR opublikowanych w Oculus Store.

Urządzenie trafi do sprzedaży na początku 2018 roku w cenie 199 dolarów. Wersja deweloperska Oculus Go pojawi się już w listopadzie.