Thorrows – Beneath the Shadows

Jeżeli czekacie na pełnoprawną VR-ową grę z Hitmanem w roli głównej, to niestety musicie jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak na horyzoncie pojawiła się interesująca alternatywa w postaci skradanki „Thorrows – Beneath the Shadows”.

Niezależne niemieckie studio Barkland Games pracuje nad grą wirtualnej rzeczywistości wykorzystującą nietypowy sposób poruszania się po cyfrowym świecie. Skradanka o nazwie Thorrows – Beneath the Shadows co prawda jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji, ale już teraz prezentuje się co najmniej interesująco.

Autorzy Thorrows zrezygnowali z popularnego systemu teleportacji wybieranego przez większość producentów gier i aplikacji VR, który swoją drogą nie za bardzo pasowałby do tego typu gry. W zamian zdecydowali się na implementacje trybu lokomocji, w którym przemierzamy wirtualne środowisko poprzez wykonywanie naprzemiennych ruchów ramionami. To jak szybko będziemy się poruszać zależy od tempa wykonywania tej czynności.

Na poniższym zwiastunie zrealizowanym na wersji pre-alpha Thorrows możemy zauważyć także inne cechy VR-owej produkcji. Gracz spoglądając na swoją dłoń może w każdej chwili sprawdzić poziom swojej widoczności, czyli to jak łatwo są w stanie go wykryć przeciwnicy. Opiera się on na kilku zmiennych takich jak: zaciemnienie miejsca, w którym się znajdujemy; naturalne przeszkody, za którymi możemy się ukryć, a nawet dźwięki generowane przez powierzchnię, po której się poruszamy. Zaimplementowano także mechanikę pozwalającą na wspinanie się na różnego rodzaju obiekty.

Data premiery Thorrows – Beneath the Shadows oraz lista wspieranych headsetów VR nie została jeszcze ujawniona, wiadomo natomiast, iż Barkland Games koncentruje się w tym momencie wyłącznie na wersji dla gogli HTC Vive.