21 lipca 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Zapowiedziano słuchawki dokanałowe dla gogli Oculus Rift

2 min read

Oculus zapowiedział nowe słuchawki dokanałowe dla osób, które nie są do końca zadowolone z jakości dźwięku w goglach Oculus Rift. Akcesorium wycenione na 49 dolarów pozwoli na jeszcze większe odcięcie się od świata rzeczywistego, co bezpośrednio przełoży się na poziom imersji odczuwanej w aplikacjach Virtual Reality.

O tym, że Oculus VR poważnie traktuje jakość dźwięku w wirtualnej rzeczywistości pisaliśmy już wielokrotnie na łamach portalu. Firma jako jedyna wśród największych producentów gogli VR zdecydowała się wyposażenie swojego headsetu w słuchawki.

Można by pomyśleć, że jest to ułatwienie głównie dla osób, które nie posiadają własnych słuchawek. Jednak jak świetny był to pomysł docenia zapewne niejeden z użytkowników konkurencyjnych gogli HTC Vive, którzy muszą bazować na własnym sprzęcie audio powiększając w ten sposób plątaninę ciągnących się po ziemi przewodów.

zestaw Oculus Rift

Wraz ze słuchawkami gogle Oculusa otrzymały dźwięk przestrzenny 3D, który sprawia, że jeszcze mocniej jesteśmy w stanie zagłębić się w wirtualną rzeczywistość. Firma postawiła sobie za cel zapewnienie jak najwyższej jakości dźwięku w doświadczeniach VR, ponieważ zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie ma ten czynnik w odbiorze wirtualnych doświadczeń i uzyskaniu tzw. zjawiska immersji. Rozwiązanie opiera się na bazie algorytmów HRTF (Head-Related Transfer Function) wykorzystujących technologię trackingu ruchów głowy w procesie odpowiedniego usytuowania źródeł dźwięku względem uszu użytkownika gogli (przestrzenna lokalizacja źródeł dźwięku).

Podczas konferencji Oculus Connect 3 zapowiedziano nowe słuchawki, które będzie można używać zamiennie z dotychczasowymi. Będą to słuchawki dokanałowe zaprojektowane w celu lepszej izolacji szumów, a co za tym idzie pomogą jeszcze bardziej odciąć się od świata rzeczywistego. Przedstawiciele Oculusa twierdzą, że ich nowe rozwiązanie audio będzie porównywalne pod względem jakości dźwięku z dostępnymi na rynku słuchawkami wycenianymi na 900 dolarów.

Oculus ‚Earphones’ zostały podarowane w prezencie wszystkim uczestnikom OC3.

https://youtube.com/watch?v=IcXnZ4oV-b8%3Ffeature%3Doembed

Słuchawki dokanałowe wyceniono na 49 dolarów, a ich premiera odbędzie się 6 grudnia. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać już od 10 października, podobnie jak będzie to mieć miejsce w przypadku kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.