Zapowiedziano nową, udoskonaloną wersję bezprzewodowej przystawki TPCast.

Producent przystawki TPCast zamieniającej gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i Oculus Rift w urządzenia bezprzewodowe zapowiedział nowy, bardziej zaawansowany model swojego akcesorium. Zaoferuje on szereg usprawnień sprzętowych i programowych, w tym nowy system montażu współpracujący z akumulatorami typu hot-swap.

TPCast Plus powstało w oparciu o opinie klientów i rozwiązuje wiele problemów, na które narzekali użytkownicy wypuszczonej do sprzedaży w ubiegłym roku pierwszej wersji przystawki. Twórcy urządzenia przede wszystkim uprościli proces jego instalacji zastępując router bezprzewodowym adapterem USB typu „plug-and-play”. Jak czytamy w informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od firmy TPCast, nowy adapter „obsługuje automatyczne restarty, redukuje zjawisko interferencji, a także automatycznie wykrywa kanały, co znacząco wpływa na stabilność bezprzewodowego połączenia z VR-owymi goglami”.

Bez zmian z kolei pozostaje wydajność przystawki. Zestaw jest w stanie obsłużyć transmisję wideo w jakości 2K (2160×1200) przy 90 klatkach na sekundę oraz mniejszym niż 2 milisekundowym opóźnieniu w przesyle danych. Zmodernizowano natomiast system zasilania, który od teraz umożliwia wymianę akumulatorów „w locie”. Oznacza to, że w wersji ‚Plus’ nie będziemy musieli przerywać rozgrywki w przypadku niskiego stanu naładowania baterii.

TPCast Plus będzie można zobaczyć i przetestować podczas rozpoczynających się w tym tygodniu w Las Vegas podczas targów Consumer Electronics Show (CES 2018). Urządzenie ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku w dwóch wersjach kompatybilnych z goglami HTC Vive oraz Oculus Rift.