Informacja prasowa

Znamy datę kolejnej edycji największej konferencji dotyczącej wirtualnej rzeczywistości w tej części Europy. 23 i 24 listopada w Warszawie odbędzie się trzecia edycja European VR/AR Congress, podczas której prezentowane będą projekty i rozwiązania wykorzystujące także technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Będzie to trzecia odsłona kongresu poświęconego rozwijającej się w szybkim tempie technologii wirtualnej rzeczywistości. Dwie poprzednie edycje odwiedziło w sumie 910 gości, prelegentów i panelistów z 14 krajów. Oba wydarzenia były źródłem merytorycznej wiedzy przekazywanej przez praktyków branży, prezentacją najnowszych projektów powstałych w technologii VR, ale także platformą wymiany poglądów między ekspertami i nawiązywania biznesowych kontaktów.

Obok prelekcji poświęconych technologiom VR oraz paneli dyskusyjnych na temat przyszłości i perspektyw biznesowych VR druga edycja została wzbogacona również strefą Startup Zone poświęconą najmłodszym firmom w branży oraz serią warsztatów pozwalających na pogłębienie wiedzy z praktycznego zastosowania technologii VR. Kongres to również strefa Expo, dająca możliwość osobistego przetestowania najciekawszych produkcji i najnowszego sprzętu VR i AR.

W ostatnim czasie obok wirtualnej rzeczywistości nie mniej prężnie zaczęła się rozwijać jej siostrzana technologia czyli AR – rozszerzona rzeczywistość. Dlatego trzecia edycja, która odbędzie się 23 – 24 listopada 2017 r. będzie poświęcona również projektom tworzonym w technologii AR, a nazwa Kongresu została zmieniona na European VR /AR Congress. Cała reszta – czyli ciekawy program, poszerzające wiedzę warsztaty, fascynujące Expo i owocny networking – pozostaje bez zmian. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i FB /europeanvrcongress.