Potwierdziło się większość nieoficjalnych doniesień na temat nowej wersji mobilnych gogli Samsung Gear VR. Urządzenie zmieniło kolor na czarny i będzie wstecznie kompatybilne. Najważniejsza zmiana to powiększony FOV (pole widzenia).

Samsung zaprezentował nowy, ulepszony model mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Tak jak przypuszczano urządzenie wyposażono w dwa typy złącz. Za pomocą złącza USB typu C podepniemy do headsetu zaprezentowany w trakcie dzisiejszej konferencji nowy phablet Samsung Galaxy Note 7. Z kolei micro-USB będą mogli wykorzystać posiadacze smartfonów z serii Galaxy wypuszczonych przez Samsunga w 2015 roku, czyli Galaxy Note 5, S6 oraz S6 Edge i Edge+, a także wydane w tym roku S7 i S7 Edge.

Samsung Gear VR black

Niewielkiej zmianie uległy parametry urządzenia. Nowy Gear VR (nazwa kodowa SM-R323) wyposażono w soczewki o zasięgu pola widzenia wynoszącym 101º, czyli o 5 stopni więcej, niż wydana w listopadzie ubiegłego roku pierwsza konsumencka wersja headsetu (SM-R322). Jeżeli chodzi o wagę samych gogli zmniejszono ją z 318 do 312 gram. Niewiele, ale zawsze.

Oba konsumenckie modele ciężko będzie pomylić. Dotychczasowy biały kolor obudowy (zdjęcie poniżej) został zastąpiony czarnym/granatowym. Ciemniejszy wygląd ma na celu przede wszystkim zmniejszenie ilości światła przenikającego i odbijającego się od soczewek wewnątrz headsetu. Nad nieco powiększonym panelem dotykowym znajdującym się z boku gogli dodano przycisk Home, który przeniesie nas bezpośrednio do aplikacji sklepowej Oculus Home. Generalnie zmiana designu ma sprawić, że urządzenie będzie bardziej ergonomiczne i wygodne.

Samsung Gear VR2

Samsung Galaxy Note 7, który będzie najlepszym z możliwych wyborów smartfona dla Gear VR (choć niekoniecznie najbardziej ekonomicznym), posiadać będzie rozdzielczość 2560×1400, czyli dokładnie taką samą jak pozostałe modele współpracujące z urządzeniem. To co wyróżnia nowy phablet to oczywiście wspomniane wcześniej złącze USB typu C, a także slot na kartę microSD do pojemności 256GB oraz szybszy procesor i bardziej pojemna bateria w porównaniu do poprzednika (Samsung Galaxy Note 5).

Zamówienia przedpremierowe zostaną uruchomione już jutro, natomiast premiera nowego Samsung Gear VR oraz Galaxy Note 7 zapowiedziana została na 19 sierpnia.