Lenovo szturmuje rynek VR/AR. Firma zaprezentowała drugie już w tym tygodniu gogle rozszerzonej rzeczywistości.

Podczas konferencji Tech World w Chinach firma Lenovo ujawniła samodzielne gogle rozszerzonej rzeczywistości o nazwie „daystAR”. Urządzenie posiadające 40-stopniowe pole widzenia jest w pełni autonomiczne, co oznacza, że do działania nie wymaga smartfona, ani komputera, do którego musielibyśmy je podłączyć.

Firma zamierza zbudować wokół Lenovo daystAR własną platformę, dlatego już teraz namawia deweloperów do opracowywania aplikacji współpracujących z AR-owym headsetem. Niestety nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat innych parametrów technicznych, ewentualnej daty premiery oraz ceny urządzenia.

Lenovo kilka dni temu poinformowało, iż wraz z firmą Disney pracuje nad doświadczeniem rozszerzonej rzeczywistości Star Wars: Jedi Challenges. W jego skład wejdą gogle rozszerzonej rzeczywistości, miecz świetlny oraz aplikacje AR umożliwiające fanom „Gwiezdnych wojen” ponowne przeżycie ulubionych fragmentów ze słynnej filmowej serii w zupełnie nowy sposób. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Lenovo pracuje także nad dwoma innymi modelami gogli, tym razem wirtualnej rzeczywistości. Jeden z nich powstaje we współpracy z firmą Google i będzie samodzielnym headsetem VR wyposażonym m.in. w procesor Snapdragon 835 oraz sensory odpowiedziane za śledzenie ruchów użytkownika w systemie typu „inside-out”. Drugi z kolei wejdzie w skład serii Microsoftowych gogli Windows 10 Mixed Reality.