Informacja prasowa

5 sierpnia w Warszawie odbędzie się kurs ‚Cinematic VR’ – wirtualna rzeczywistość o charakterze filmowym.

W najbliższą sobotę rozpoczyna się cykliczny kurs „Cinematic VR” przygotowany przez Speakers’ Avenue/Training Institute. To kurs jednodniowy, który w oparciu o praktyczne i teoretyczne zastosowanie przedstawia podstawową wiedzę z obszaru cinematic VR.

To pierwszy tego typu kurs w Polsce, który ma na celu propagowanie nowego medium – wirtualnej rzeczywistości o charakterze filmowym. Pierwsza edycja odbędzie się w Warszawie (5 sierpnia, sobota, od godz. 10:00 do 18:30) w AMONDO Kino, ul. Żurawia 20. Kurs odbędzie się również w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Krakowie.

Kurs skierowany jest do filmowców, filmoznawców, kulturoznawców, studentów kierunków artystycznych i filmowych, miłośników VR i nowych technologii. W oparciu o praktyczne i teoretyczne zastosowanie, przedstawia podstawową wiedzę z obszaru cinematic VR: technologi i sprzęt, użycie dźwięku i konstruowanie przestrzeni, możliwości pre- i postprodukcyjne, montaż, schematy i narzędzia narracyjne, rolę i doświadczenie odbiorcy: obecność, immersję, taktylność, interakcję, emocjonalne zaangażowanie. Technologię VR i cinematic VR omówimy również z historycznego, psychologicznego, społecznego i percepcyjnego punktu widzenia.

Szczegółowe informacje i program kursu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Prowadzący

Jacek Nagłowski

Producent i reżyser filmowy, członek Polskiej Akademii Filmowej.
Współzałożyciel firmy Centrala (2004) zajmującej się produkcją filmów dokumentalnych i fabularnych. Do dnia dzisiejszego wyprodukował dwadzieścia pięć filmów, w większości koprodukcji międzynarodowych. W 2015 roku wspólnie z Milenią Fiedler i Iwoną Pomianowską zainicjował projekt badania języka Cinematic VR w Łódzkiej Szkole Filmowej. W 2016 roku zdjęcia do realizowanego przez niego klipu Tiger in a Cocoon (reżyser, montażysta, producent) były jednymi z pierwszych przedsięwzięć cinematic VR w Europie. Prowadzi pierwsze w Polsce zajęcia z filmu sferycznego i VR dla studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od 2016 roku organizuje jeden z największych w Europie przeglądów filmów i sztuki wirtualnej rzeczywistości ‘Czasoprzestrzenie’, których zadaniem jest promocja VR jako dziedziny artystycznej. Współzałożyciel fundacji Pracownia Edukacyjna, która otwiera szkołę podstawową w oparciu o autorski program edukacyjny pod patronatem Katedry Pedagogiki Twórczości Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Szkoła bazuje na paradygmatach edukacji wolnościowej oraz edukacji do twórczości.

Pola Borkiewicz

Projektant, badacz, reżyser snów, artysta interdyscyplinarny.
Absolwentka Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, aneks z rysunku i malarstwa w Poznaniu (2002), grafiki warsztatowej i tkaniny drukowanej w Łodzi (2004). Dyplom z wyróżnieniem uzyskał Nagrodę Marszałka i promocję w Düsseldorfie (2005/07), stypendystka w HKU Hogeschool voor de Kunsten Utrecht (2000/01). Studiowała Filozofię Umysłu i Kognitywistykę w Krakowie (UJ, UPJPII). Doktorantka Psychologii Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Naukowo zainteresowana ucieleśnionym doświadczeniem estetycznym, psychologią percepcji, neuroestetyką, neuronauką w filmie, rzeczywistością mieszaną, świadomością ciała, medycyną ciało-umysł. Zawodowo odpowiedzialna za metodologię i bodźcowanie audiowizualne w DreamJay Inc.

Grzegorz Pamrów

Doktorant. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Sztuki i Filmoznawstwa na Uniwersytecie w Sydney, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SWPS (studia lingwistyczne). Brał udział w licznych kursach organizowanych przez Universal Pictures (Australia), następnie współpracownik Universal Pictures. Współpracował z uniwersytetami i organizacjami prowadząc zajęcia z filmu, sztuki i medycyny: audiowizję, analizę wideoklipu, historię filmu, języka filmowego i filmu animowanego, filmu i percepcji. Był zastępcą kierownika Laboratorium Filmowego SWPS (akademickie centrum konsultingowe: ponad 50 konsultowanych scenariuszy i wersji montażowych filmów fabularnych i dokumentalnych). Zainteresowania: estetyka języka filmowego, percepcja dźwięku i obrazu filmowego, scenariopisarstwo, montaż, VR.

Zapisy

www.speakersavenue.com
info@speakersavenue.com
+ 48 606 925 609