Pierwszoosobowa skradanka Budget Cuts blisko premiery.

Jak ujawniła na twitterze Jenny Nordenborg‏ – współzałożycielka studia Neat Corporation – wkrótce możemy spodziewać się premiery pierwszoosobowej skradanki Budget Cuts. Według początkowych planów tytuł ten miał ukazać się pod koniec 2016 roku, jednak czas jego produkcji znacznie się wydłużył.

„Cięcia budżetowe” wyróżniają się specyficznym sposobem lokomocji. To jedna z pierwszych VR-owych gier, w których zaimplementowano sprytny system portali pozwalający w prosty sposób przemieszczać się na duże odległości, bez konieczności pokonywania ich w rzeczywistości.

Sposób rozgrywki w Budget Cuts przywołuje pierwsze skojarzenia z tytułami takimi jak „Portal”, „Hitman” i innymi grami szpiegowskimi, jednak produkcja Neat Corporation wydaje się cechować bardziej humorystycznym podejściem do gatunku.

Budget Cuts powstaje głównie z myślą HTC Vive, jednak deweloperzy w przeszłości wspominali także o wsparciu dla gogli Oculus Rift i kontrolera ruchowego Oculus Touch. Wersja demonstracyjna gry dostępna jest do pobrania od dłuższego czasu na platformie Steam.