Już w najbliższą środę (21 grudnia) na Steamie zadebiutuje pierwsza gra polskiego studia VR Visio – Drone Hunter VR.

Gdyńskie studio VR Visio zapowiedziało na 21 grudnia premierę swojej pierwszej VR-owej gry o nazwie Drone Hunter VR. Tytuł pojawi się na platformie Steam ze wsparciem dla gogli Oculus Rift oraz HTC Vive.

Autorzy gry dużą wagę przykładają do fabuły, która przedstawia się następująco:

„Sonda New Horizons od NASA wykonała zdjęcia obcej cywilizacji kierującej swoje siły powietrzne w stronę Ziemi. Zakłada się, że inwazja nastąpi pod koniec 2017 roku. Robot DH125 stworzony z części pozyskanych z katastrofy statku UFO w Roswell w 1947r i umieszczony na orbicie podczas Zimnej Wojny – jest aktualnie jedyną bronią, która umożliwi wyrównaną walkę w przestrzeni kosmicznej. Po 25 latach, w obliczu zagrożenia, DH125 został reaktywowany – sprowadzony na Ziemię, zmodernizowany i wyposażony w moduł zdalnego sterowania. Będziemy mieli tylko jedną szansę na obronę Ziemi. W tej sytuacji rząd zlecił stworzenie gry symulującej walkę z obcą flotą, by odnaleźć najlepszego gracza na Świecie, mistrza wirtualnych rozgrywek.”

Globalna rekrutacja rozpocznie się wraz z premierą gry. Drone Hunter VR udostępniony zostanie w cenie 9,99 Euro. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie gry: dronehuntervr.com