AR-owy zestaw Star Wars: Jedi Challenges by Lenovo trafił do sprzedaży w Polsce.

W lipcu, podczas skierowanego dla fanów Disney’a konwentu D23 Expo, ujawniono zestaw rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Star Wars: Jedi Challenges. Wspólny projekt Lenovo, The Walt Disney Company oraz Lucasfilm, który obejmuje headset Lenovo Mirage wymagający do działania smartfona, kontroler/miecz świetlny, lokalizator oraz mobilną aplikację AR trafił właśnie do polskich sklepów, gdzie sprzedawany jest w cenie 1299 zł.

Platforma Star Wars: Jedi Challenges oferuje trzy gry rozszerzonej rozszerzonej, w skład których wchodzi produkcja pozwalająca wcielić się w wojownika Jedi polegająca na operowaniu mieczem świetlnym (naszymi przeciwnikami będzie Kylo Ren oraz Darth Vader), strategiczna gra czasu rzeczywistego (RTS) oraz Holochess, czyli holograficzna odmiana szachów, w którą grywali bohaterowie „Gwiezdnych wojen”.

Ważący 470 gramów Lenovo Mirage wyposażony został w dwa czujniki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w technologii „inside-out”, dla których punktem odniesienia jest wspomniany lokalizator. Na jego obudowie znajdziemy trzy przyciski: Select, Cancel oraz Menu, natomiast w środku wbudowaną baterię Li-Po o pojemności 2200 mAh. Urządzenie zaprojektowane zostało w taki sposób, aby móc korzystać z niego również w okularach korekcyjnych.

Z kolei kontroler ruchowy (275 gramów) służy graczowi nie tylko jako urządzenie symulujące kultowy miecz świetlny, lecz także jako wskaźnik. Również i on wyposażony został w trzy przyciski – Power, Blade, Force.

Aby uruchomić doświadczenie będziemy musieli pobrać aplikację Jedi Challenges ze sklepu Google Play lub App Store, umieścić lokalizator na podłodze oraz wsunąć telefon do headsetu Mirage. Zestaw działa z wybranymi smartfonami z systemem Android i iOS:

  • iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s
  • Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7
  • Google Pixel XL, Google Pixel,
  • Moto Z

Lista ta ma się w przyszłości poszerzyć o kolejne modele.

AR-owy zestaw Lenovo Mirage dostępny jest obecnie w sieci sklepów RTV Euro AGD, x-kom, Media Markt oraz Saturn.

Firma zamierza w najbliższym czasie wypuścić do sprzedaży także gogle wirtualnej rzeczywistości Lenovo Explorer z serii Windows Mixed Reality. Miały one zadebiutować w Polsce w tym samym czasie co zestaw AR, jednak w tej chwili nie znajdziemy ich jeszcze ofercie rodzimych sklepów.