Najbardziej utytułowana gra VR tego roku wydana w złotej edycji.

Do sprzedaży trafiła gra „Resident Evil 7: Biohazard Gold Edition”. Tytuł wyposażony został w wydaną na początku roku podstawową wersję produkcji Capcom, a także dodatek „Zakazane nagrania” cz. 1 i 2 oraz epilog „Koniec Zoe” (End of Zoe). Pakiet zawiera też bezpłatne DLC „To nie jest bohater” (Not a Hero). Złote wydanie siódmego Residenta jest w pełni kompatybilne z konsolowymi goglami PlayStation VR.

Jak czytamy w opisie RE7: Gold Edition w PlayStation Store: „W tej wersji gry dostępna jest ta sama zawartość co w wersji Deluxe Edition. Dodatkowa zawartość jest taka sama jak w przepustce Season Pass. Gracze, którzy już posiadają przepustkę Season Pass lub wersję Deluxe Edition, powinni uważać, aby nie zakupić ponownie tej samej zawartości.”

Akcja gry toczy się w na pozór opuszczonej rezydencji w cichym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Gracz wciela się w mężczyznę o imieniu Ethan, który udaje się tam w poszukiwaniu zaginionej żony. W przeciwieństwie do poprzednich części, gdzie rozgrywka ukazywana była z perspektywy trzeciej osoby, tym razem studio Capcom zdecydowało się na widok z oczu bohatera.