Wirtualna rzeczywistość, która uleczy zeza i pomoże w aktywizacji seniorów, a także odpowiedź na pytanie: jaka jest rola VR oraz AR w procesie cyfrowych zmian? – przedstawiamy pierwszych prelegentów European VR/AR Congress.

Maciej Szurek i Piotr Krukowski
Założyciele RemmedVR – firmy, która zajmuje się opracowaniem nowatorskiego rozwiązania leczenia zeza. Problem ten, który dotyczy nawet do 5% dzieci na świecie, jest leczony współcześnie przestarzałymi, stresującymi i nieatrakcyjnymi metodami. Opracowane przez prelegentów specjalnie zaprojektowane gogle oraz oprogramowanie, o którym opowiedzą podczas konferencji, pozwoli natomiast na leczenie w przyjazny dla pacjentów i rewolucyjny dla lekarzy sposób.

Grzegorz Piechota
Naukowiec Uniwersytetu w Oksfordzie i Harvardzkiej Szkoły Biznesu, analizuje wpływ nowych technologii na gwałtowne zmiany rynkowe w różnych sektorach, w tym w mediach.
Opowie zebranym o badaniach na temat zmian cyfrowych. Wyjaśni, co musi zawierać produkt, aby zmieniał zachowania konsumentów. Zdradzi także, jak podbijać rynki produktami i usługami opartymi o technologie VR i AR.

Marcin Czub
Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zachwycił publiczność podczas poprzednich edycji prezentując projekty łączące dziedzinę psychologii i medycyny z technologią wirtualnej rzeczywistości. Tym razem przedstawi badania oraz przykłady zastosowań VR w aktywizacji osób starszych. Wyjaśni, jak w tym wypadku działa VR oraz omówi kontrowersje związane ze skutecznością tego typu treningów.

European VR/AR Congress odbędzie się 23-24 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Na kongresie wystąpią najlepsi specjaliści z obu tych branż z Polski i ze świata. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach z praktycznego wykorzystania tych technologii oraz – w części Expo – obejrzeć najciekawsze produkcje i przetestować najnowszy sprzęt.

Więcej informacji na temat listopadowej edycji kongresu znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.vrcongress.pl oraz na Facebooku: FB/EuropeanVRCongress.